Uluslararası uçurtma günü !

Güzeller, rengarenkler ve havada uçup yüzüyorlar.. Ne olabilir bunlar ? Elbette ki uçurtmalar! Kim zaman geçirmek için bundan daha iyi bir yol hayal edebilir ki. Herkesin güzelce tasarlanmış uçurtmalarını uçurduğu ve gökyüzünde inanılmaz bir renk cümbüşünün yaşandığı bu gün aynı zamanda bir şölen edasıyla kutlanır.

Her biri birbirinden güzel ve muhteşem tasarımlara sahip uçurtmaların gökyüzünü süslediği bu gün büyük ya da çocuk farketmez hepimizi hayran bırakacağını garanti ediyoruz.

Mutlu, hareketli tatillerin hayranıysanız, Uluslararası Uçurtma Günü, kaçırmak istediğiniz bir gün değildir.

Uluslararası Uçurtma Günü 1989 yılından bu yana kutlanmaktadır.

Uluslararası Uçurtma Günü, Hindistan'da, her yıl gerçekleşen festivalleriyle ünlü Gujarat eyaletinde başladı. Gujarat sakinleri aylar öncesinden uçurtmalar üretmeye başlar, böylece milyonlarca insan Gujarat'ı ziyaret ettiğinde yeterince uçurtma göreceklerine emin olabilirler.

Kutlama, kutlanan en büyük festivallerden biri olarak kabul edilir. Gujarat sakinleri, festivalden aylar önce festivalde uçurtmalar üretmeye başlayacaklar, çünkü orayı ziyaret eden insanlar onu satın alabilir.

Hint dilinde Uttarayan adı verilen uçurtma festivali, kışın yaza dönmeye başladığı günü işaret ettiği için tarih kesin olarak seçilmiştir. Bunun yanı sıra, çiftçiler ve yetiştiriciler için hasat mevsiminin işaretidir.